Trpělivost a důvěra

Těšil jsem se jako malý kluk při balení vybavení pro vikendovou výpravu, přitom jsem přemýšlel jak dopadne tahle výprava, věřil jsem že to bude velká paráda. Tuhle výpravu jsem spojil společně s mojí rodinou a našim čtyřnohým mazlíčkem Popou. Zvolili jsme si jednú svazovu vodu která je celkem zajímavá a také umí překvapit.

Po příchodu na místo jsem šel předem zakrmit naše lovné místa. Zakrmil jsem kuličkovými peletami s příchuti Fish které jsme zalil B liquidem Spice, také jsem přehodil několik suchými boilies v příchuti Q7 Krab, Kvašená Švestka a Oliheň Plus. Pak jsem začal pomáhat stavět naši rybářskou základnu. Jenže nebylo to lehké z důvodu že nás začali pořádně kousat komáři, malé mouchy a jiné létající potvůrky, bylo to moc bolestivé a zároveň moc dobře viditelné na naších nohách. Ano, měli jsme repelent jenže ty malé potvory asi přitahoval než by měl je odpuzovat…

Při posledním kolíku od přístřešku, jsme si začali chystat naše pruty, signalizátory, vidličky, swingry, atd. Následně jsme si začali chystat nástrahy pod háček. Já jsem zvolil na pravý prut jedno 24 mm boilies s příchuti Oliheň Plus a na druhý prut jsem zvolil dva boilies Q7 Krab které jsem nadipoval v boostru Q7 Krab. Táta zvolil na jeden prut 20 mm boilies s příchuti Kvašená Švestka a na druhý prut zvolil 20 mm boilies s příchuti Černá Višeň. Když naše montáže leželi na dně, tak nastal čas si udělat kávu a čaj. Usadili jsme se do křesel a začali se kochat přírodou kolem nás. Příroda nám začala ,,tankovat,, energii do celého těla. Člověk aspoň měl jiné myšlenky a také zapomněl na starosti které ho trápili. Myslím si že každý jeden člověk by měl zajet do přírody a nabít si tak svoje ,,baterky,,. Proto si myslím že by se měla příroda chránit a vážit, aby tak mohla další naše generace zažívat to co my.

Prvý den nám nepřišlo nic, jen pár signálu asi od bíle ryby a i když podložka zůstala suchá, tak to nevadilo protože měli jsme trpělivost a důvěru. Myslím si že trpělivost je důležitá jinak by všechno by bylo jednoduché, což v dnešní době to tak není. Také důvěra je moc důležitá jinak by všechno šlo nazmar. Proto máme trpělivost k tomu že se nějaká ryba ukáže na podložce. Dále máme hlavně důvěru ke boilies, které jsme nastražili pro ryby.

Druhý den hned po zazvonění budíku jsme si zakrmili lovný místa a následně zakrmili jako první den. Tak jsme si udělali snídani, domácí pochoutky od naši mamky k tomu čaj a kávu. A jak jsme relaxovali a nabírali energií tak se mi u druhého prutu rozjela cívka kde jsem měl nadipovaného Kraba, tak následoval jemný zásek. Podle tahu bylo cítit menší odpor, čož jsem měl pravdu. Na podložce se ukázal hezký lysec který měřil 43 cm. Po vyfotografovaní putoval zpátky do vodního světa se slovama: Prosím, pošli nějakého dědečka, pak jen ,,zamával,, se zadní ploutvy a odplaval do hloubky. Byl jsem společně s rodinou šťastný že se ukázal tenhle maly lysec. Najednou měl taky táta záběr tzv. ,,padáček,,. Jemně zvedl prut aby udělal zásek, jenže to byl ,,prázdnej,, zásek… Ale to nevadilo protože jsme věřili že se určitě ukáže nějaká další ryba. Bylo poledne a rozhodli jsme se že začneme grilovat. Po dobrém obědu jsme začali opět relaxovat a kochat se přírodou kolem nás. Bylo horko, takže ryby nebyli velmi aktivní ale i tak jsme neztráceli naděj. Takhle jsme zůstali bez záběru až do konce denního lovu, byli jen malé kopance…

Třetí den který byl už poslední, jsme opět zopakovali to co předešlé dny. A když jsme se chystali pomalu balit věci, tak najednou mi přišel na první prut kde jsem měl Oliheň. Při záseku jsem cítil že to bude možná něco většího a měl jsem pravdu. Protože když se dostal do středu vodního toku, tak ryba udělala prudký výpad do levé strany. V tom okamžiku jsem se modlil aby nezajela do vlasce od táty. Ale naštěstí se to neuskutečnilo a ryba zvolnila a pomalu se přibližovala ke podběráku, který držel táta. Po několikátém minutovém boji se konečně ukázala hlava kapra na hladině. Následně už se podařil zdolat a skončil v podběráku. Byli jsme překvapený a také měli jsme velkou radost jaký kapr šupináč se podařil zdolat. Na podložce jsem provedl měření, měl 73 cm. Tak proběhlo foceni a pak se šetrně vrátil zpátky vodě aby udělal velkou radost dalšímu rybáři. Vracet takové ryby má smysl. V krvi jsem měl hodně adrenalinu, byl jsem štastný že se podařil takový hezký šupík. Pak jsme se sbalili a pomalu odjeli zpátky domů.

Jak jsem zmínil víš tak trpělivost a důvěra mi přinesla hezký zážitek na svazové vodě. Přeji každému slušnému rybáři a rybářce hezké zážitky u vody.

S pozdravem Martin Borabaits.

Komentáře