Torpéda ze zvazovky

Torpéda ze zvazovky

Po přízezdu na místo jsem si zmapoval podvodní svět této přehrady a bylo mi jasné že nebude jednoduché zdolávat ryby z tak těžkých vázek pod vodou. Ale kde jinde hledat větší rybu než právě v těchto podmínkách.Věděl jsem od svého kamaráda Tondy že to nebude žádná sranda ale pro mě jsou takové vody velká výzva.

No nic,zakrmil jsem zavezl a čekal co se bude dít. První záběr přišel asi po třech hodinách. Kapřík měl asi okolo 5kg. U takovéhle ryby nebyl problém jí otočit a dostat ji rychle z vázek.

Další záběr byl daleko razantnější a já musel do lodě a rychle za ním. Než jsem se k němu dostal tak už byl ve stromech, moc dobře veděl kam má jed. Snažil jsem se co to šlo ale kapra jsem stratil. Sklamaný jsem se vrátil na břeh převázal prut a znovu zavezl.

Netrvalo dlouho a přišla další ryby, šup do lodě a rychle za ním.Po chvilce se mi podařilo kapříka dostat z vázek a já měl na břehu další rybu, nebyl to sice žádný obr ale dal mi co pro to.

Po druhém záběru jsem opět nastraži Černou Višeň,věřil jsem že na tyto koule určitě chytím větší rybu. Sedím u prutů a najednou jízda jako blázen,skáču do lodě a rychle za ním.

Než jsem k rybě přijel už zase byla ve vázkách,nadávám: to snad není možné? Po chvilce se mi ale podařilo kapra dostat od stromů na volnou vodu a ja věděl že ted už mi neuteče,opak byl pravdou.

Když se mi ryba ukazala u lodě vyděl jsem krásného šupíka cca tak okolo třinácti kilo,říkám si: paráda konečně pěkný kousek. Jak uz to ale bývá, štěstí přeje připraveným. Ryba se párkrát ukázala u lodě a najednou nabrala obrovskou rychlost do hlubin její říše.

Než jsem se spamatoval kapřík párkrát škubnul hlavou a byl pryč. Byl jsem opravdu moc sklamaný, už jsem věřil že budu mít konečne na břehu slušnou rybu. Potom jsem čekal asi půl dne na další záběr. Kochám se přírodou a přemýšlím jak to ti naši kluci zvládnou z tou Kanadou a najedou záběr.

Znovu šup do lodě a za ním.Tentokrát se na mě štěstí usmálo a ja si vezl ke břehu metrové torpédo, byl to ale pořádný souboj. Tak rychle pár fotek a šup s ním do vody,paráda už teď jsem byl spokojený že se mi podařilo tak silného kapra dostat z vázek. Další dvě ryby se mi zase nepodařilo vyháčkovat ze stromů.

Poslední den a dvě hodiny před odjezdem, přišla ohromná jízda! Jak říká Jakub. Začel jsem rybu zdolávat ze břehu. Cítil jsem na prutu že to bude větší ryba a proto bylo nutné znovu skočit do lodě a snažit se dostat rybu na hloubku ale než jsem se k ní dostal už zase byla ve stromech.

Brodil jsem se v keřích jak nějaký permoník ale po desti minutách se ryba uvolnila a vyrazila na volnou vodu, byl jsem štastný jak malej kluk,říkám si hlavně v klidu, nervi jí a budeš za to odměněn, taky že jo? Nádnerný souboj mi přinesl tento starý lysec. Bylo opravdu krásné sledovat tuto rybu pod hladinou v tak velkém zápalu boje. Co dodat: výprava na neznámou vodu byla perfektní a oto ještě lepší když člověk ma okolo sebe užasného
rybáře který je obětavý po všech směrech.

Velké poděkování patří mému parťákovi Tondovi Novotnému za krásné fotky za pomoc a za super výpravu.Tak všem přeju ad to jezdí.

Petrův Zdar! Bořek Myšička

Komentáře