Filipova Výprava

Měl jsem volné odpoledne, a tak jsem se rozhodl, že vyrazím na jednu noc k vodě. Panovaly vysoké teploty a bylo slunečno. Když jsem přijel na své místo, ryby byly pod hladinou a téměř netečné.

Lehce jsem si rozkrmil dvě místa, jedno u druhého břehu a druhé zase blíže břehu pode mnou. K protějšímu břehu putovala jedna koule Q7 v dipu, které mám namočené už delší dobu.

A pod nohy jsem položil 16mm kuličku kvašené švestky. S touto nástrahou jsem schopný dosáhnout rychlých záběru od ryb všech velikostí. O to mi při těchto krátkých výpravách jde, zachytat si.

Jedním prutem většinou chytám i menší kapry bez jakékoliv selekce a záběry pravidelně přicházejí a s druhým se snažím velikost ryb lehce selektovat. Kapři do 5 kg velmi dobře spolupracovali a spousta se jich ukázala na břehu.

V hlavě mi stále vrtala myšlenka, jestli nepřesunu vzdálenější montáž na stejné místo, ze kterého mi chodí záběry od menších ryb. Tato myšlenka i po krátké konzultaci po telefonu s Kubou zvítězila.

Pod háček jsem zkusil kombinaci dipované 20mm Q7 s maličkou pop-up v příchuti česnek, která nástrahu lehce zvýraznila. Montáž jsem s co největší přesností položil na tvrdé dno a do její blízkosti rozházel hrst boilies a hrst peletek.

Asi po hodině a půl přichází pomalý záběr, úplně jiný, od těch předchozích zběsilých jízd od kapřích dorostenců. Zvedám prut a cítím pouze těžký tah, který se zrychloval, až se cívka navijáku pořádně roztočila.

Kapr bojoval zvláštním stylem, doslova ryl hladinu a bojoval na ní, do hloubky vůbec nezajížděl. Rybu navádím do podběráku a už na první pohled si říkám, že to je velmi dlouhý šupináč a podle výrazně oranžově zbarvené tlamy hádám, že to je stejná ryba, kterou zde Kuba na naší společné výpravě chytil minulý rok.

Ryba měřila přes 90 cm a ručička váhy se zastavila kousek nad 12 kg. Byl jsem velmi rád, že tato ryba nabrala na váze a byla v úžasné kondici. Po krátkém focení jsem neodolal a šel jsem i s rybou do vody.

Kapr mi pomalu odplouval z rukou a já byl nadšený. Z fotek jsme se s Kubou shodli, že jde skutečně o tu samou rybu a těšíme se na další setkání s ní. Q7 mě opět nezklamala, tahle kouzelná kulička patří k mým nejoblíbenějším a v mé výbavě nikdy nechybí. Když nic jiného mefungovalo, Q7 mě z toho vždy vytáhla a přinesla záběr.

S přáním krásných chvil u vody Fíla

Komentáře